Logar Yapımı ve İmalatı

Şehir altyapılarının önemli bölümlerinden olan kanalizasyon sistemlerinin görevi yaşadığımız mekanlardaki pis suların ve atıkların belli yerlere toplanmasını sağlamaktır. Kanalizasyon sistemlerinde zaman zaman meydana gelen tıkanıklıklar, arızalar ve çökmeler sebebiyle kanalizasyon hatlarının ve tesisatlarının tamiratını ve bakımını yapmak gerekir.

Kanalizasyon hatlarının belli mesafelerde konulan havalandırma bacalarına bağlanması gerekmektedir. Kanal arıza ve kanal bakım işlemleri sırasında kanal hatlarının durumları bu havaladırma bacalarından kontrol edilir ve gerekli işlemler kanalizasyon hatlarına zarar vermeden, kırma ve kazıma yapmadan logarlardan yapılır.

Binalardaki pis ve kirli suların, atıkların mümkün olan en kısa sürede ve doğru biçimde kanalizasyona gitmesi için kanalizasyon altyapı sisteminin kuralına uygun olarak yapılması gerekmektedir. İnsan ve çevre sağlığı açısından oldukça önemli olan kanalizasyon ve logar sistemindeki aksaklıklar hiç şüphe yoktur ki sağlık ve çevre için son derece tehlikelidir. Kanalizasyon sistemlerindeki aksaklıklar kötü kokunun yanısıra mikropların ve bakterilerinde etrafa yayılmasına neden olur.

Hıfzıssıhha Kanununun 245. maddesine gereğinde kanalizasyon bulunan yerlerde pis suyun kanalizasyona bağlanması yasal zorunluluktur. Pis su ve pis atık tesisatlarının dikkatle ve özen gösterilerek kanalizasyon hatlarına bağlanması gerekir. Bu tesisatın görevini tam olarak yapabilmesi için kullanım ömürlerinin uzun olması, kurallara ve projeye uygun yapılması gerekmektedir. Ankara Logar yapımı, Logar İmalatı

Ülkemizde çoğu yerde yağmur kanalı olmadığından yağmur suyu tesisatlarıda kanalizasyon sistemine bağlanır. Aynı zamanda şehirlerdeki kanalizasyon sistemlerine binaların, fabrikaların ve yaşadığımız diğer mekanların pis su atıkları da bağlanır. Hem yağmur suyunun hem pis suyun toplandığı kanalizasyon sisteminin sağlam ve dayanaklı olmasına dikkat etmek gerekir. Logarlar toprak altındaki geçen atık su tesisatlarının kontrolünü ve pis suyun yönünü değiştirmek için kullanıldıkları için boru eğimlerinin iyi hesaplanması gerekmektedir. Ayrıca uzun ömürlü olmaları için logar yapımında kullanılan malzemelerin sağlam ve kaliteli olması şarttır. Logarların boyutları ve logarların birbiri arasındaki mesafeler arazi şartlarına göre değişkenlik gösterebilir. Logar yapımı işlemi sırasında bu etkenlerin gözönünde bulundurulması ileride sorun yaşanması riskini azaltacaktır.

Tecrübe ve uzmanlık isteyen bu işte gelişigüzel yapılan logar sistemleri ileride ciddi sorunlara neden olur. Usulüne uygun yapılan pis su logarlarında pis su ve atıklar kanal içerisinden akar ve böylece katı maddelerin birikmesi etrafa kötü kou yayılması engellenmiş olur.

Logar yapımı (rögar yapımı) işleminde logar kapağının düzgün şekilde logara oturması sağlanılmalıdır. Aksi takdirde yağmur suyuyla birlikte gelen taş, toprak gibi maddeler logarın kısa zamanda tıkanmasına neden olur. Logar yapımında uyulması gereken kurallara uygun şekilde imal edilmeyen ve projelerine uygun olmayan logar şebekeleri görevlerini tam olarak yerine getiremezler. Logar sistemlerinin düzgün olarak çalışabilmesi için düzenli olarak logar temizleme işleminin yapılıp logar sisteminin temizlenmesi, içerisinde biriken katı atıkların sistemden uzaklaştırılması gerekir.

Kuzey Yapı İnşaat ve Altyapı Ltd. Şti. olarak yaptığımız tüm işlerde başta müşteri memnuniyeti olmak üzere yapılan işin tam ve mükemmel olmasını amaçlamaktayız.

Ankara'nın tüm ilçe ve semtlerinde yeni yapılan binalarda yada kullanılmakta olan binalardaki logar yapımı ve imalatı, logar temizleme işlerinizde ve mevcut kanal hatlarının değiştirilmesi işlerinizde bizleri arayabilirsiniz.

Bizim için; Müşteri Memnuniyeti yaptığımız işlerin kalitesi kadar önemlidir.

kanalizasyon açma firması iletişim

Son Teknoloji, Modern Cihazlarımızla ve Deneyimli Uzman Personelimizle Hizmetinizdeyiz.

Ankara Kanal Açma
vidanjör kiralama firması iletişimAra
vidanjör kiralama iletişim Yol Tarifi